KURUCULAR PDF Yazdır e-Posta

Turkish Power Projesi Bilgehan Demir ve Hasan Yalnızoğlu Tarafından gerçekleştirilmektedir.

Fox Türkiye'de Dövüş Sporları koordinatörü olarak görevinde bulundu ve aynı zamanda dövüş sporlarının spikerliğini yaptı. Bilgehan Demir, 18 Haziran 1976 doğumludur. Tam adı Mehmet Bilgehan Demir'dir. Bilgehan Demir, ilk, orta ve yüksek öğrenimini Bursa’da yaptı… Orta öğrenimini Bursa Özel Baran lisesinde tamamlayan Bilgehan Demir, İngilizce biliyor… Ana branşı futbol, yardımcı branşı kayak olan Demir, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezunudur… AIPS (Dünya Spor Yazarları Birliği) üyeliği bulunan genç spiker aynı zamanda TSYD’nin üst kategorisi olan doğal üyesidir...

Ünlü televizyon yapımcısı Sırası ile Flash Tv, Bursa Kanal 16, Bursa FM, Cine-5, Supersport, TGRT, Kanal D, CNN Türk, Doğan Haber Ajansı ve Fox Tv'de çeşitli yapılanmalarda yeraldı... 1994-1998 yılları arasında Bursa'da yer alan Flash Tv'de oyunculuk yaptı ve aynı şehirde yer alan Bursa FM ve Kanal 16 yerel televizyonunda çalıştı. 1998 Ağustos ayında dönemin en ünlü televizyonlarından birinde, Barbaros Talı, Ercan Taner, Öztür Pekin ve Melih Şendil gibi çok ünlü spikerlerin bulunduğu şifreli kanal Cine-5'te profesyonel yayıncılık hayatına start verdi. Canlı yayın muhabirliği de yapan Demir, Galatasaray'ın UEFA şampiyonu olduğu sezon, Galatasary'ın tüm Avrupa maçlarında futbolcu, yönetici ve teknik adamlarla canlı yayın röportajları gerçekleştirdi heyecanı bizzat yerinde yaşadı.

Cine-5 ile kardeş kuruluş olan Supersport kanalında Avrupa’dan Futbol yapımcılığını da üstlenen ustaspiker, burada İspanya, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Fransa, Almanya ve Brezilya liglerinin sorumlusu olarak da çalıştı…

Daha sonra 2000 yılı Mayıs ayında TGRT’ye transfer olan ve burada spor spikeri ve editörü görevlerinde bulunan Demir, TGRT'de aralıksız 4 sene çalıştı. 2004 yılında askerliğini yapmak üzere 6 ay Sakarya Garnizonuna bağlı Kandıra’da bulundu... Askerde Beden Eğitimi öğretmenliği yaptı. Vatani görevinin ardından Doğan Medya Center'da görev aldı. Bilgehan Demir burada 19 ay boyunca Kanal D ve CNN Türk’te Beşiktaş ve A Milli futbol takımlarının ayrıca Futbol Federasyonu'nun canlı yayınlarından sorumlu kişi olarak çalıştı.

İlker Yasın ve Faik Gürses gibi büyük duayenlerle çalışan Bilgehan Demir olaylı geçen İsviçre-Türkiye futbol maçlarında canlı yayın ekibinde yer aldı ve canlı yayınlarda yaptığı canlı röportajlarla kariyerine devam etti. Olaylı maçlardan sonra Futbol Federasyonumuzla ilgili FIFA davalarını Zürich’te bizzat yerinden takip etti… 2006 yılı Ocak ayında teklif üzerine tekrar TGRT’ye dönen deneyimli spiker burada 10 ay boyunca TGRT Spor Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Bilgehan Demir, Kasım 2006'da Ekrem Özdamar’ın görevden ayrılması ile birlikte vekaleten TGRT Spor Müdürlüğü yaptı... News Corporation'ın Türkiye'deki yapılanmasında da kadroda yer bulan Bilgehan Demir, Fox’ta Premier League maçlarının sezon boyunca anlatımlarını ve koordinasyonunu gerçekleştirdi...

Demir, cumartesi gecelerinin vazgeçilmezi  "Foks'ta Boks" yayınlarını yaptı ve anlatımlarını gerçekleştirdi. Salı geceleri yayınlanan WWE Dünya Güreş Eğlencesi brandlerinden Smackdown ve Raw yayınlarının da koordinasyonunu ve maç seslendirmelerini yapan Bilgehan Demir, Canlı Yayın Altın Yumruklar stüdyo programıyla da resmen televizyon tarihinde bir çığır açtı... K-1, It’s Showtime kickboks maçlarının yanı sıra Türkiye’deki bir çok canlı yayında maçların anlatımlarını ve organizasyonlarını üstlendi. HBO Boxing’in yanı sıra IBF, WBC, ve WBA Ağır Sıklet ve Orta Sıklet Dünya Şampiyonluklarını yerinden ve canlı olarak anlatma tecrübesi yaşadı. Badr Hari ve Remy Bonjasky gibi çok önemli K-1 Dövüş yıldızlarını Türkiye’ye getirerek bu spor dallarına yeni bir heyecan katmıştır… Türk boksunun simgesi haline gelen Sinan Şamil Sam ve Selçuk Aydın’ın Kıtalararası Kemer mücadelelerini yerinden ve canlı olarak anlatarak yine büyük bir isim yapmıştır.

BİLGEHAN DEMİR SAKIN DENEMEYİN VİDEO

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

ÖZEL HAYATI

Bir süre Beşiktaş'ın alt yapısında oynayan daha sonra futbol hayatına Bursa'da Sönmez Filament, Karacabeyspor ve Tekelspor'da devam etti. 18 yaşında 2. lig takımlarından Karabükspor'a transfer olacakken sakatlanan Demir, o sıralarda Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nü kazandığı için   üniversite hayatını tercih etti. Ve amatör futbola devam etti. Üniversitede bir arkadaşının tavsiyesi üzerine radyoda Bursa FM'de DJ'lik yaptı ve sonra basın yayın hayatı start almış oldu. Gece Bekçisi adlı bir radyo programı onu Bursa'da tanınan bir isim haline getirdi. Bursa FM'de Sorumlu Müdür olarak görevlendirilince İstanbul'a gidip gelmeye başladı. Burada bir seminerde Cine-5 yetkilileri ile tanışan Bilgehan Demir, kendisini bir anda bu kurumun içinde buldu. 2000 yılında TGRT'den teklif alması da ilginç bir şekilde gerçekleşti. Bir telefonun çalması üzerine ahizeyi kaldırır ve karşısında TGRT Spor Müdürü Ekrem Özdamar vardır. Özdamar tam ben de seni arıyordum bizimle çalışır mısın der ve transfer gerçekleşir.

Dövüş Sporlarına başlaması da ilginç bir gelişme ile başladı... K-1 Maçlarının daha sonra Fox olacak TGRT'ye getirilmesi ile start alan dövüş sporlarına merhaba, İstanbul'da yapılan Avrasya Kickboks Şampiyonası ile denilmişti. Burada ilk dövüş maçlarını burada canlı olarak anlatan Bilgehan Demir yeni yayın dönemi ile birlikte önce her cuma yayın yapmaya başladı. Daha sonra bu yayınlar cuma, c.tesi ve pazar olarak genişledi.

İlkokul, orta okul ve lise'nin ardınan üniversite eğitimi aldı.. Bursa Emek ilkokulu, Özel Baran Lisesi, Yıldırım Beyazıt Lisesi, Karacabey Endüstiri Meslek Lisesi, Karacabey Lisesi, Ertağrulgazi Lisesi ve ardından İstanbul Nevzat Ayaz Lisesi tekrar Bursa Atatürk Lisesi'nde okudu.. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü onun okuduğu son eğitim kurumuydu... Eğitim hayatı boyunca toplam 8 okul değişmesi ilginç bir durumdu.

Babası Enver Bey Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı birimlerde okul müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptıktan sonra son olarak Bursa ve Balıkesir'de Teftiş Kurulunda Müfettiş olarak eğitim hizmetlerini halen sürdürmektedir.

Bilgehan Demir'in 3 erkek 1 kız 4 kardeşi daha bulunmaktadır. Ahıska kökenli Demir, 3 yaşından 20 yaşına kadar Bursa'da yaşadı.

Askerlik görevi sırasında ciddi bir sakatlık yaşadı, eğitim sırasında köprücük kemiği kırıldı. Sağ omuzundaki bağları kopan ve çok ciddi 2 ameliyatla kürek kemiğine iki platin takılan Demir yapılan uzun süre fizik tedavisi ile eski sağlığına kavuştu.

Meslek hayatı boyunca Japonya, Hollanda, Belçika, Almanya, Romanya, İngiltere, İran, Arnavutluk, Bulgaristan, Yunanistan, Ukrayna, İspanya, Macaristan, Fransa, İsviçre, Lihteşhtayn, İtalya, Macaristan, Avusturya'da maçlar anlattı...

Ve şimdi son projesi Turkish Power Wrestling için çalışmalarını sürdürmekte… Demir TNA Impact Wresling yayınalrının hak sahibi aynı zamanda da ile PPV yayınlarını yapan isim olarak Türk Pro Wrestling tarihine adını altın harflerle yazdırdı. İmza günleri düzenledi ve İstanbul, Bursa, Ankara ve Kayseri'de imza günlerine adeta onbinler aktı...

 
Rize Fındıklı'dan çıkan bir kahraman... Okul yıllarında derslerde 1.liği kimselere kaptırmadı 2. olmayı aklından bile geçirmedi. Hep 1 oldu. İstanbul'a yerleştiklerinde bu topraklarda da memleketinde uzaklarda da 1 olmak istedi. Sultans Of The Dance ekibinde baş dansçı oldu Türkiye onu konuştu almadık ödül bırakmadı. Türkiye'de Taekwondo şampiyonluklarına ambargo koydu.

Derken dansla birlikte sinemanın değişmez karakter isimlerinden bir tanesi haline geldi. Son Osmanlı. Yandım Ali, Keloğlan Kara Prens'e Karşı, Karaoğlan ve Kösem Sultan filmlerinde çok önemli karakterleri canlandırdı.

Marmara Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü 1. olarak kazandı ve 1. olarak mezun oldu.


Survivor 2012 yarışmacılarından da olan Camoka Hasan şimdi en büyük Turkish Power adaylarından...

HASAN YALNIZOĞLU SAKIN DENEMEYİN VİDEO

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.