TPW KURALLARI PDF Yazdır e-Posta

Madde -1

Oyuncular sportif kıyafetli olmadan resmi maç yapamazlar. Yapsalar da elde ettikleri galibiyet geçerli olmaz.

Madde -2

Maçlar tuş, pes ettirme, geri sayım ve diskalifiye sonuçları ile kazanılabilir.

Madde -3

Sandalye, sedye, masa ve merdiven kuralları çerçevesinde ring karşılaşmalarında kullanılabilir.

Madde -4

Takım karşılaşmaları dışında ring içinde maç yapan iki oyuncunun haricinde ringe müdehale yapılması oyunun durma sebebi olur. İçerideki oyunculardan hangisine saldırı düzenlenirse bir diğeri diskalifiye olacaktır. Tekli maçlar sırasında kenar destekçisi olarak bay yada bayan sadede 1 kişi yer alabilir. O da maça müdehale edemez. Kenar destekçisi hakem görmeden karşılaşmaya etki ederse oyun devam eder. Ancak bu duruma ismi gizli tutulan ‘’Büyük Güç’’ yada Genel Müdür itiraz edebilir.

Madde -5

Kural dışı normal maçlarda dışarıdan getirilen sandalye vs gibi dış etkenlerin kullanılması durumunda kullanan oyuncu diskalifiye edilir.

Madde -6

Rakip tarafından ringin dışına gönderilen oyuncu 10 saniye içinde geri dönemezse maçı kaybeder. Ancak ring dışına gönderilen oyuncu bir kemere sahipse ve bu bir kemer mücadelesi ise count out sebebi ile kemerini kaybetmez sadece karşılaşmayı kaybeder....

Madde - 7

Kemer ancak pes ettirme ve tuş kararı ile el değiştirir.

Madde - 8

Ringin iplerine tutunarak yada ringin ipi ile yapılan vuruşlar geçerli olmamakla birlikte hakemin 5’e kadar saymasından sonra diskalifiye bile gerektirebilir ve diskalifiye hakemin insiyatifine bırakılmıştır.

Madde - 9

Her iki sporcu da aynı anda yerden kalıp kalkamazlarsa hakem 10’a kadar sayar. 10’a kadar yerden kalkamayan müsabakayı kaybeder. Her iki oyuncu da kalkamaz ise karşılaşma no contest yani sonucu belirlenemeyen maç olarak kayıtlara geçer.

Madde - 10

Maç eğer geri sayım maçı değilse süre sınırı yoktur. Karşılaşma ilk tuş, yada pes ettirme veya count out 10 saniye geri sayım kararı yada diskalifiye kararı gelene kadar devam eder.

Madde - 11

Rakibi iplere sıkıştırarak pes ettirmeye çalışmak da kural dışıdır. Hakem burada da 5’e kadar sayıp diskalifiye verebilir.

Madde - 12

Yerde yüze tekme vurmak yasaktır.

Madde - 13

Merdiven maçlarında, merdiven tepesine koyulan kemeri alan oyuncu karşılaşmadan galip ayrılmış saylır.

Madde - 14

Sedye maçında rakibini podyum hizasındaki şerite kadar sedye ile taşıyan oyuncu maçı kazanmış olur.

Madde - 15

Masa maçlarında kurallar 3 masa kırma ile sonuçlanır. Rakibini masaya düşürenler 3 kez bunu tekrarlamalı. 5 masa konulur 3 yapan kazanır.

Madde - 16

Sandalye maçında ise tek vuruş hakkı vardır değerlendiremeyen bir daha bu hakkı kullanamaz ve tuş ve pes ettirme peşinde koşar…

Madde - 17

Oyuncular iki sarı kartın ardından kırmızı kart görerek oyundan atılabilirler.

Madde - 18

Eleme maçlarında eşleşmeler tamamen Genel Müdür ve Büyük Güç tarafından yapılır.

Madde - 19

Linç maçlarında ringin dışına düşen dışarda bekleyen kurtlar tarafından 30 saniyelik hücuma maruz kaldıktan sonra tekrar ringe geri gönderilir. Bu maçın sonucu sadece tuş ile belli edilir.

Madde - 20

TLC maçlarında merdivenin tepesine çıkmak yada rakibini ring dışında tuş etmek galibi belirler...