BIGBOY PDF Yazdır e-Posta


Big Boy

Tam 248 Kilo Kolyesi Hariç!.. İşte Yeşil Tehlike / BursaKİMLİK KARTI

Adı : Menduh
Soyadı : Kızılkula
Lakabı : Big Boy
Boy : 1.95 m
Kilo : 248 Kg
Doğum Tarihi : 11 Ekim 1980
Doğum Yeri : Almanya / Dusseldorf
Memleket : Ağrı
Yaşadığı Yer : Bursa
Bitirici Hareketleri : Press Splash, Back Splash 248
İmza Hareketleri : Choke Slam, Big Punch, Ottaman Slap
İdolü : Snuup Dog, Tu Pac

Giriş Müziği : Bigboy / Leylika Meccani - AKA CrimeTANITIM VİDEOSU

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


BİYOGRAFİ

Almanya'da doğdu ve 7 yaşında ailesi ile birlikte Ağrı kesin dönüş yaptılar. 1989'da babasını kaybetti ve henüz 9 yaşındayken babasız kalmanın üzüntüsünü yaşadı. 1993'de Bursa'ya yerleşen Kızılkula ailesinin 6. çocuğu olan Big Boy 1996'da Cartel ile birlikte Hip Hop müzikle tanıştı. Karakule ve Big Boss lakapları ile 1998'de amatör konserler verdi. 1996'da boksa başladı ve gençlerede 2 kez üst üste Türkiye şampiyonu oldu. Hem okudu hem çalıştı ve sonunda Ziraat Mühendisi oldu. Tabi bu dönemde eğlence sektöründe Bodygardlık ve Güvenlik müdürü olarak çalıştı. Uludağ Üniversitesi basketbol takımında o dönem 150 kilo olmasına rağmen smach basarak tribünleri ayağa kaldırıyordu. Bu yıllarda Amerikan Futbolu ile tanıştı daha sonra Uludağ Timsahlar Amerikan Futbol takımını kurdu. Okulun maddi durumu elvermeyince takım kapatıldı ancak o yine pes etmedi ve İstanbul'da Tigers Takımında maçlara çıktı. 2002 yıllarında Yılmaz Erdoğan'ın başrolünü oynadığı Organize İşler filminde rol aldı. BKM Mutfak ekibinde yer almasına rağmen annesinin rahatsızlığı sebebi ile Bursa'ya geri dönmek zorunda kaldı.

Şu an yeni boksörler yetişmenin yanı sıra Turkish Power projesinin baş karakterlerinden birini oluşturmakta. Big Boy Turkish Power Ağır Sıklet kemeri benim olacak ve kimse elimden alamayacak diyerek rakiplerine çok ciddi bir göz dağı vermeyi ihmal etmedi.

Tag Team takım arkadaşı The Turkish Rock ile birlikte çıktığı maçta Stone Brothers'a karşı Tag Team Şampiyonluk müacadelesi verdi. 29 Ocak 2011 tarihli maçta Timsahlar kaybederken Bursalı Big Boy'un çabaları şampiyonluğa ulaşmak için yetmedi.

12 Şubat 2011 tarihinde Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde çıktığı mücadele ise Anadolu Kaplanı ile karşılaştı. Müthiş bir heyecana tanık olan izleyiciler Big Boy'un gücünü resmen hissetti. Çok iyi devam ettiği mücadelede bir ara ringin dışına düşen 250 Kiloluk Big Boy 10 saniye içinde geri dönemeyince count out ile karşılaşmayı kaybetti.

Big Boy takım arkadaşı The Turkish Rock ile birlikte Timsahlar olarak 08 Mayıs 2011 tarihinde Anadolu Kaplanı ve kardeşi Batdal'dan oluşan Stone Brothers ile kapıştı.  Bursa Atatürk Spor Salonundaki maçta timsahlar kemeri almayı başardı ...

16 Ekim 2011'de İstanbul'da Joe Legend ile NO DQ maç yapan ve uzun süren maçta tecrübeli rakibine kök söktüren Big Boy harikalar yaratsa da kaybeden taraftı.

Big Boy TPW'yi temsil etmek için Japonya'ya da gitti... 30 Aralık 2011 tarihinde Smash organizasyonunda ringe çıkan Bigboy, Murat Bosporus ve ünlü İrlandalı Finlay'in takım arkadaşı olarak karşılaşmaya çıktı... Rakipleri Taijiri'nin ekibiydi. Çok zorladılar ama kaybettiler.

Timsah Bigboy yaşadığı şehir Bursa'da bir kez daha ringe çıkmanın mutluluğunu yaşadı. Kariyerinin en zor maçında 2'ye 1 handikap maçında Stone Brother ile kapıştı. İyi götürdüğü karşılaşmada Battal ve Anadolu Kaplanının tuzaklarına düştü ve maçtan yenik ayrılsa da TTR'ın motoru ile yetişip bir anda Bigboy'u kurtarması olay oldu. DQ ile maçı kaybeden Bigboy halen Tag Team Şampiyonu durumunda bulunuyor.

E-Posta : bigboy@turkishpower.com