BARBAR PDF Yazdır e-Posta


Barbar

Kadere Giden Yolda Asla Geri Adım Atmam!KİMLİK KARTI

Adı : Alpay
Soyadı : Selvi
Lakabı : Barbar
Boy : 1.75 m
Kilo : 95 Kg
Doğum Tarihi : 01 Ağustos 1970
Doğum Yeri : İstanbul
Memleket : Erzurum
Bitirici Hareketleri : Jumping Punch, Keskin Kılıç
İmza Hareketleri : Red Spear, Snake Choke

İdolü : Fatih Sultan Mehmet

Giriş Müziği : Can You Hear The Wind BlowTANITIM VİDEOSU

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


BİYOGRAFİ

Babası emniyet mensubu olan Barbar İstanbul’da doğdu. Kısa bir süre sonra Erzurum’a giden ve orada 2 yaşına kadar kalan Alpay Selvi Barbar lakabı ile biliniyor. İlkokul, orta okul ve liseyi İstanbul’da tamamladı. Boksla başladığı spor hayatında dövüş sporlarının adeta müdavimi oldu. Gerçek spor branşının vücut geliştirme olduğunun farkına ise 16 yaşında vardı. Alpay Selvi 3 kez üst üste elde ettiği Türkiye şampiyonlukları ile adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Annesinin kendisine büyük desteği vardı ancak annesi amansız bir hastalığa yakalanmış ve beyin tümörüne yakalanmıştı. Ancak annesinin bundan haberi yoktu. Barbar hırsından ne yapacağını şaşırmıştı. Annesinin iyileşmesinden başka bir şey düşünmüyordu ve bu sebeple 1 yıl gibi uzun bir zaman diliminde vücut geliştirmeden uzak kaldı. Ve annesi onu şampiyon görmek istiyordu. 45 günde hazırlandı ve inanılmazı gerçekleştirerek bir kez daha şampiyonluk kürsüsüne çıktı. Annesi bu şampiyonluğun ardından hayata gözlerini yumdu. Ama oğlunu şampiyon olarak gören anne oğluna öyle bir cümle kurduki Barbar gözyaşlarını tutamadı. Annesi benim için şampiyon oldun hem de çok kısa bir sürede senin bu başarını asla unutmayacağım diyen anne daha sonra vefat etti.

Alpay Selvi’nin spor hayatını etkileyen bir diğer olay ise bir halı saha maçından sonra çok kalabalık bir gurubun fiili saldırıya uğramasıydı. Barbar en az 15 kişilik gurupla uzun süre mücadele etti ancak sonrasında kavgadan çıktığında çok ciddi sakatlıklar yaşamıştı. Serseri gençlik neredeyse bir şampiyonun spor hayatını bitiriyordu. Ancak Barbar yılmadı yine eski günlerine geri dönmeyi başardı. Barbar şimdi Turkish Power kadrosuna girmeyi başaran az sayıdaki kişilerden biri oldu. Barbar Turkish Power kemerini almak için ortaya canıma koyacağım bu kemer benim başkasının olamaz ifadesini kullanırken çok sinirli görünüyordu.

Barbar ilk çıktığı maçta Ankara'da Atabey ile mücadele etti. Karşılaşma no cotest olarak sonuçlanırken 2 güreşçi de count out'a yakalandı ve ikisi de diskalifiye oldu.

Barbar 08 Mayıs 2011 tarihinde Bursa Atatürk Spor Salonunda ringe çıkarken Barbar'ın rakibi Samuraydı. Samuray karşısında elde ettiği galibiyetin faturasını ise ağır ödedi.

TPW'nin en kuvvetli güreşçilerinden biri olan Barbar 16 Ekim 2011 pazar günü İstanbul Halkalı Atakent ArenaPark'ta yapılacak şovda Samuray ve Strongman'a karşı 3'lü Tehdit mücadesinde ter döktü. Bu maçı kazanan Barbar Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonluk maçına çıkmaya hak kazandı. Maçtan sonra Camoka sen benim için kolay lokma olursun daha hazır değilsin sözüne sinirlenen Barbar öfkeli. 1 numaralı Contender olan Barbar, Camoka ile maça çıkmak için gün sayıyor...

Barbar vs Camoka TPW Ağır Sıklet Unvan maçı 03 Haziran 2012 Pazar günü saat 17.00'de Bursa Atatürk Spor Salonunda gerçekleşemedi... Camoka katıldığı Survivor yarışmasında Ada'dan ayrılamadığı için maç yapamadı. Barbar uzun süren hazırlıklar sebebi ile bu duruma adeta isyan ederken bir anda karşısında Demirci'yi buldu... Demirci ile kıyasıya bir maç yapan Barbar karşılaşmadan galip ayrılan taraf oldu.

E-Posta : barbar@turkishpower.com