MURAT BOSPORUS PDF Yazdır e-Posta


Murat Bosporus

Gurbet Fatihi Türkiye Delikanlısı!.. İşte O Benim!KİMLİK KARTI

Adı : Özgür
Soyadı : Bakar
Lakabı : Murat Bosporus /Ottoman Warrior / Turkish Wrestling Machine
Boy : 1.70 m
Kilo : 100
Doğum Tarihi : 16 Eylül 1979
Doğum Yeri : Almanya
Memleket : Eskişehir
Yaşadığı Yer : Münich
Bitirici Hareketleri : Frog Splash
İmza Hareketleri : German Suplex, Columns Of Islam, MKG
İdolü : Kurt Angle

Giriş Müziği : "Murat" / Eko Fresh

TPW Kıtalararası Kemer ŞampiyonuTANITIM VİDEOSU

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


BİYOGRAFİ

Almanya’da doğdu ve burada büyüdü. 6 yaşında babası vefat edince kendisinden 2 yaş küçük kardeşi ile birlikte annesi ile yalnız kaldılar. Babası Eskişehir’de trafik kazasında öldü. Babası ona öldüğü günün sabahında verdiği nasihatte ben ölürsem güçlü ol, ailene bak ve hedeflerine doğru emin adımlarla git dedi. Bu tabiî ki almanya7da gündeme gelince çok dramatik anların yaşandığı televizyon programları bile bu konudan bahsetti. Stephan Raab’a da ünlü şovmene de konuk oldu. Almanya’nın ilk Amerikan Güreşçisi olarak da tarihe geçti. Üniversite ile güreş arasında seçim yapmak zorunda kaldı. Üniversitesiye gitmedi ve Amerikan Güreşi yaptı. Hayat mücadelesi gerçekten çok zor oldu. Annesi onlar için çalıştı ve temizlik işçiliği bile yaparak büyüttüğü evladının şimdi başarılarını alkışlıyor. Antrenmanda kolu kırılmasına rağmen güreşi bırakmadı. Güreşi öğrenebilmek için her hafta kendi cebinden ödediği paralarla 600 km mesafedeki Hannoveer şehrinde çalışmalar yaptı ve profesyonel olmayı başardı. 2003 yılında İngiltere’ye gitti 2 ay boyunca her gün maçlara çıktı. 2004’de küçük liglerde kendini sınadı. 2006 yılında Japonya’ya gitti Pro – Wrestling ve Noah liglerinde boy gösterdi. Burada yer alan ilk Türk olarak dikkat çekti. Hürriyet Gazetesi bu durum karşısında Güreş’in İlhan Mansız’ı başlığını atarak Murat’ı hak ettiği yere koydu. 2007’de Almanya’daki WWE’de 2 kez deneme maçı yaptı. 2008’de Güney Afrika’da en büyük lig olarak bilinen WWP’de karşılaşmalara çıktı. 2009’da TNA’de ringe çıktı. 2011’de yine TNA için ringe çıkmaya devam edecek.

Dünyanın gönlünde taht kuran Murat Bosporus şimde de Turkish Power Kıtalararası Kemer maçında Kanadalı Joe Legend ile karşılaştı. 29 Ocak 2011 tarihindeki kapışma 35 dakika sürdü ve kazanan Murat Bosporus oldu.

İlk TPW Kıtalararası Kemer Şampiyonu olarak tarihe geçen Murat Bosporus Kayseri'de de 12 Şubat 2011 tarihinde ünlü Kaval lakaplı Porto Riko asıllı ABD'li Low-Ki'ye karşı kemer koruma maçına çıktı. Low Ki de Bosporus karşısında çaresiz kaldı.

Bosporus son kemer koruma maçında 08 Mayıs 2011 tarihinde Bursa Atatürk Spor Salonunda Tom La Ruffa'ya karşı yaptı. Dikalifiyesi olmayan maçta nefesler kesildi. Ringin dışındaki heyecan görülmeye değerdi... Kazanan Murat oldu ve kemerini korudu.

Türk Güreş Makinesi lakaplı Murat'ın 16 Ekim 2011 tarihinde İstanbul şovunda rakibi Japonların usta ismi Yoshihiro Tajiri ile kapıştı... Uzun süren maçı DQ ile kazandı. Rakibini MKG ile pes ettirmeye çalışırken içeri bir anda Joe Legend girince maçı diskalifiye ile kazanan taraf oldu. Daha sonra yardıma gelen Metal Master ise Murat'ı linçten kurtardı. Kemerini koruyan Murat Bosporus'a Joe Legend meydan okudu. Rövanş için girişimler şimdiden başladı. Karar Murat Bosporus'un.

Murat Bosporus 03 Haziran 2012 tarihinde Bursa'da gerçekleştirilen TPW şovunda IC kemer koruma maçına çıktı. İngiliz TNA yıldızı Doug Williams ile kapışan Murat bu maçtanda galip ayrıldı. Şimdi Joe Legend ile finalde kemer koruma maçı yapmak zorunda...

E-Posta : bosporus@turkishpower.com