TPW NASIL DOĞDU? PDF Yazdır e-Posta

Fikir babası Fox'un eski Alternatif Sporlar Koordinatörü ve Dövüş Sporları Spikeri Bilgehan Demir’dir… WWE maçlarını anlattığında tüm Türkiye’yi gezerek çocuklara hediyeler verirdi. Türkiye’de Amerikan Güreşine olan ilgi onu da çok şaşırtmıştı.

Bir gün ünlü kickboksör Faslı Badr Hari ile İzmir Çeşme Alaçatı’da buluşan Bilgehan Demir orada Magic GYM’de Taş kardeşlerle tanıştı. Magic GYM’in sahipleri Nuri Taş ve Behlül Taş’ı Amerikan Güreşçilerine benzeten Bilgehan Demir onlara Stone Brothers yani taş kardeşler dedi ve ekledi sizler Türkiye’nin Amerikan Güreşçileri olabilirsiniz… Badr Hari de bu olayı destekleyince ve ilk organizasyonunuzda ben de varım açıklamasını yapınca Bilgehan Demir içten içe neden olmasın demeye başladı.

WWE ile Fox Zeytinburnu binasında yapılan bir toplantıda WWE yetkililerinin vefasız birkaç sözü Bilgehan Demir’in Türkiye’de Wrestling yapılması fikrini iyice tutuşturdu. Bilgehan Demir o toplantıdan çıktığında Turkish Power Wrestling artık doğmuştu.

Neden Turkish Power ?

Turkish Power İngilizce bir isim…

Bu şekilde dünyaya adımızı daha kolay duyurabileceğimize inandığımız için ‘’Türk’ün Gücü’’ adını İngilizce olarak kullanmak istedik… Bunun doğru bir fikir olduğunu da yurt dışından gelen olumlu tepkilerle net olarak fark ettik… Turkish Power biziz… Güç bizim işimiz…